top of page

Virtuaalne beebipidu

Updated: Jul 29, 2021

Olukorras, kus Eestis on kehtestatud põhimõtteliselt eriolukord, on ilmselge, et kogunemised on välistatud. Kogunemiste välistamine ei pea aga tähendama, et pidusid ei saa üldse pidada. Neid saab ju teha veebis! Kuidas näeb aga täpsemalt välja üks beebipidu läbi veebi?


Külalised kogunevad kokku kõik oma kodus arvutite taga ja ühinevad näiteks Zoomi või Skype ühiskõnega. Ka tulevasele emale on arvuti peoruumi valmis pandud. Samuti ootab teda ees kaunistatud kodu, kaetud laud ja kingitus. Kui peo kangelanna astub tuppa, on hea, kui arvuti oleks paigutatud nii, et kõik külalised saaksid üheskoos hüüda ÜLLATUS ja näha oma kalli sõbranna reaktsiooni.


Kõik traditsioonilised mängud saab veebipeol tehtud. Ülesanded, mida peab tulevane ema lahendama, on talle valmis pandud ja teised saavad seda põnevusega jälgida ning kaasa elada. On ka mänge, kus saavad kaasa lüüa kõik teisedki. Näiteks ennustamine beebi tuleviku kohta, mille saab kohe lisada ühisesse dokumenti.


Peolaual on toidud nagu tavaliselgi beebipeol, lihtsalt kogused on väiksemad. Arvestada tuleb aga ka teiste pereliikmetega, kes kodus on. Kindlasti võiks laual olla ilus tort või tassikoogid, mullijook ning snäkid. Variant on katta laud vaid peo kangelannale või siis toimetada pidulik toidupakk kõikide osalejateni nende endi kodudes.


Peokohas peab kindlasti olemas olema üks abiline, kes kohapeal kõike organiseerib. Selle vastutuse võib võtta endale elukaaslane, ema, sõbranna või nagu siin blogis välja toodud Birgiti peo puhul head sõbrannadest sugulased (aitäh, Anette, Lisette ja ülejäänud pere). Loomulikult on variant ka peokorraldaja, kuid kõik oleneb parasjagu riigis valitsevast olukorrast. Oluline on, et kõik oleks ohutu ja liigsed kontaktid välistatud. Peokorraldajate peale on ka hea ja mugav jätta kogu organiseerimine koos dekoreerimise ja kaunistamisega, siis saavad kõik seda erilist pidu stressivabalt võtta. :)


Ja nüüd v/beebipidu korraldama! ;)

203 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page